Koziegłowy kolędują – koncert online

Źródło fot. kozieglowy.pl

Inicjatywa nagrania koncertu zaczęła się od pomysłu zaprzyjaźnionego muzyka Sebastiana Rucińskiego z Domu Kultury w Myszkowie. Pomysł dotyczył wydania płyty z kolędami i pastorałkami w prawdziwie świątecznym nastroju. Dzięki temu powstało dziewięć unikatowych utworów.

Tak o świąteczno-muzykalnym przedsięwzięciu mówi Anna Łuszczyk-Matyja, nauczyciel oraz instruktor muzyczny. Następstwem wydania płyty jest Bożonarodzeniowy koncert online, który swoją premierą miał w środę, 23 grudnia o godz. 20:00 na facebookowym profilu Gminy i Miasta Koziegłowy.

– Doszliśmy do wniosku, że podzielenie się tymi kolędami z mieszkańcami naszej gminy będzie utrudnione. Wtedy narodził się pomysł nagrania wideo do tych utworów, abyśmy mogli podzielić się z mieszkańcami gminy naszym świadectwem. Kolejny raz dostaliśmy zielone światło od Burmistrza i zaprzyjaźniona z nami firma dokonała tego nagrania – mówiła Anna Łuszczyk-Matyja, pomysłodawca wydarzenia.

W nagraniach wzięło udział ośmiu wykonawców w różnym wieku. Są to zarówno uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej, jak i osoby dorosłe.

– Udało nam się zaangażować nasze wokalne perełki, które zawsze wspierają nas w różnych projektach artystycznych. Była to też dla nich nagroda za długi czas ubogacania różnych gminnych wydarzeń swoim śpiewem, ale również nagroda za ich zaangażowanie w promocję gminy w wielu festiwalach, często o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym – dodała Anna Łuszczyk-Matyja.

Zapowiedzią Bożonarodzeniowego Koncertu w Koziegłowach jest klip wideo zatytułowany „Nowel”. Oba nagrania są dostępne na facebookowym profilu Gminy i Miasta Koziegłowy oraz na stronie kozieglowy.pl.

BNO

Skip to content