„Krąg Biblijny” – nowa inicjatywa w Kłobucku

Parafia św. Marcina w Kłobucku wychodzi z nową inicjatywą dla tych, którzy chcą lepiej zrozumieć Pismo Święte. Po dobrym przyjęciu przez parafian Duchowej Odnowy Kłobucka przyszła pora na kolejny krok w postaci „Kręgu Biblijnego”.

„To kolejny owoc prac synodalnych w naszej parafii…” mówi ks. Paweł Caban, wikariusz parafii św. Marcina w Kłobucku, wyjaśniając czym jest inicjatywa:

Nowa inicjatywa, która wyszła od naszych parafian w czasie prac synodalnych. Zbieraliśmy głosy i to właśnie jedna z propozycji. Tego potrzeba naszym wiernym. Będziemy tu wspólnie rozumować Słowo Boże. Każdy kto chce być bliżej Boga może tu przyjść.

Rozpoczęcie spotkań zbiega się z początkiem października. Jak na razie ich częstotliwość nie będzie duża, ale ks. Paweł wierzy, że każdy z uczestników wyniesie wiele korzyści zarówno duchowych, jak i osobowych:

Planujemy, aby te spotkania odbywały się raz w miesiącu. Wierze, że skupiając się, pracując nad słowem i ucząc jego wrażliwości będziemy coraz bardziej podobni do Samarytanina. Dzięki tym spotkaniom staniemy się bliżsi Bogu, Sobie i bliźniemu.

W poniedziałek 3 października o godzinie 19:00 odbędzie się spotkanie organizacyjne. Do włączenia się w modlitwę i uczestnictwa w wydarzeniach parafialnych zapraszają duszpasterze wraz z radą parafialną parafii św. Marcina w Kłobucku.

Skip to content