Kulturalne lato w Łazach

Źródło: UM Łazy

Czy zbliżający się koniec roku szkolnego i początek wakacji ma oznaczać wyłącznie wypoczynek, opalanie się i myślenie o niebieskich migdałach? W Łazach postanowiono udowodnić, że lato może być aktywne i ciekawe kulturalnie.

Ma temu sprzyjać akcja „Lato z kulturą”. – Po roku nauki zdalnej, ograniczonych przymusowo kontaktach, braku aktywności kulturalnej i fizycznej, chcemy przygotować pełną energii ofertę dla dzieci i młodzieży na wakacje.

– Wspólnie z Wydziałem Promocji Urzędu Miasta Łazy przygotowaliśmy pierwszą imprezę, która rozpocznie akcję „Lato z kulturą”. Odbędzie się ona 20 czerwca na skwerku przy ul. Częstochowskiej. W programie zaplanowaliśmy spektakl teatralny, występy artystyczne, warsztaty plecenia wianków świętojańskich, dmuchańce, animacje oraz wspaniałą zabawę – zapraszał Karol Hadrych z Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach.

Przez całe wakacje Miejski Ośrodek Kultury w Łazach będzie aktywnie organizował różnego rodzaju spotkania, zarówno dla dotychczasowych, jak i nowych uczestników, którzy dopiero planują zapoznać się z ofertą MOK w Łazach.

– Przez cały lipiec oraz sierpień zaplanowaliśmy pikniki dla dzieci i młodzieży. To oferta nie tylko dla uczestniczących w zajęciach organizowanych przez nasz ośrodek kultury, ale także propozycja zachęcająca do zapoznania się z naszą ofertą dla osób niebędących w MOK Łazy. Wyjdziemy na zewnątrz, proekologicznie, aktywnie i sportowo – dodał Karol Hadrych.

Tegoroczna akcja nie jest pierwszą tego typu. Działalność Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach od wielu lat jest ukierunkowana na tworzeniu oferty kulturalnej dla dzieci, młodzieży oraz pozostałych mieszkańców. Swoją działalnością i współpracą skupia różnorodne środowiska w całej gminie, prowadząc różnorodne formy swej działalności.

BNO

Skip to content