W Szkole Podstawowej nr 33 im. Marii Kownackiej w Częstochowie nagrodzono laureatów I edycji konkursu plastyczno-literackiego „Maryja Oczami Dziecka”. W trakcie uroczystości młodzież zaprezentowała swoje utwory, wywołując na twarzach publiczności szerokie uśmiechy i wzruszenie.

Celem konkursu było uwrażliwienie młodych ludzi na wartości religijne poprzez rozwijanie ich wyobraźni oraz ćwiczenie sprawności manualnej – mówi Bartłomiej Olszewski ze Szkoły Podstawowej nr 33 w Częstochowie:

– Konkurs powstał z inicjatywy oddolnej. Nasi uczniowie powiedzieli nam, że chcieliby w maju uczcić Matkę Bożą. Postanowiliśmy więc zorganizować konkurs zarówno dla klas młodszych (konkurs plastyczny), jak i starszych (konkurs literacki).

Do konkursu zgłosiło się 90 uczniów z 15 szkół. W kategorii plastycznej najlepszą okazała się Helena Tkaczyńska ze Szkoły Podstawowej Sióstr Zmartwychwstanek w Częstochowie. W konkursie literackim pierwsze miejsce otrzymała natomiast Weronika Gabas ze szkoły w Naramicach.

Miejsce II w konkursie literackim zajął Szymon Małolepszy ze SP im. Marii Kownackiej w Częstochowie, natomiast trzecie – Gabriela Kokot ze szkoły im. Jana Kochanowskiego w Czarnym Lesie.

Wiersze laureatów konkursu odsłuchać można na stronie internetowej Radia Fiat.

ABK

Skip to content