Letni Jurajski Festiwal Muzyczny w najbliższą niedzielę we Włodowicach

Filharmonia Częstochowska zakończyła wprawdzie 77. sezon artystyczny 9 czerwca, jednak artyści nie przerywają występów. W ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego, w niedzielę 14 sierpnia odbędzie się kolejny koncert, tym razem w kościele parafialnym we Włodowicach. Zaplanowano łącznie 7 koncertów na terenie Jury krakowsko-częstochowskiej.

O szczegółach festiwalu i planach koncertowych na najbliższy czas mówi Adam Klocek, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej:

Druga edycja Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego, tym razem we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Kultury. Bardzo się cieszę z tej współpracy, bo ona umożliwia realizację Festiwalu w tym roku. Miejsca częściowo nowe, częściowo te, które już przetestowaliśmy w zeszłym roku i bardzo się podobały. Zaczynamy tym razem w kościele ewangelickim 26 czerwca o godz. 17:00. Muzyka letnia, bo serenada Wolfganga Amadeusza Mozarta. Do tego bardzo rzadko grywana Msza Franciszka Schuberta na instrumenty dęte i chór – w tej roli oczywiście nasz chór Collegium Cantorum pod batutą Janusza Siadlaka.

Po koncercie inauguracyjnym w kościele ewangelicko-augsburskim Festiwal wychodzi na jurajskie ścieżki, odwiedzając wiele urokliwych miejsc. Lipiec upłynie zdecydowanie w klimatach zamkowo-pałacowych:

W lipcu trzy koncerty: nowe miejsce to jest pałac w Złotym Potoku. Tam wystąpimy również grając utwory serenadowe, gdzie w niedzielę 10 lipca wystąpi Kwartet Filharmonii Częstochowskiej. Kolejny koncert odbędzie się 17 lipca w odrestaurowanym zamku w Bobolicach, gdzie wystąpi Huberman Flute Trio. W repertuarze flet, skrzypce i wiolonczela a także muzyka kameralna z różnych epok. Ostatni lipcowy koncert planujemy na 24 lipca w Trofo Base Camp w Podlesicach. I tam wystąpi Four Cellos, czyli cztery wiolonczele w bardzo przebojowym repertuarze, bo będziemy grali również muzykę filmową i rozrywkową, także myślę, że to będzie ciekawy koncert.

W sierpniu także przewidziano trzy koncerty, z czego dwa pierwsze odbędą się w obiektach sakralnych, a trzeci budynku Filharmonii. O szczegółach sierpniowego repertuaru Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego będziemy jeszcze informować.

Źródło: Filharmonia Częstochowska
Skip to content