Letni Jurajski Festiwal Muzyczny zawitał do Mstowa

W niedzielę, 7 lipca w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Mstowskiej odbyło się wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie wraz z Filharmonią Częstochowską zorganizowali po raz kolejny Letni Jurajski Festiwal Muzyczny. Wydarzenie pozwala na zetknięcie się z wysoką kulturą na wyciągnięcie ręki w niewielkich miejscowościach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Więcej na temat eventu w Mstowie powiedziała Małgorzata Majer-Sętowska, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie:

– Jurajski Letni Festiwal Muzyczny organizujemy już po raz trzeci. Jest to pomysł Dyrektora Filharmonii Częstochowskiej, Adama Klocka, który nie mógł jednak tego realizować, gdyż jego instytucja pracuje głównie stacjonarnie. Z tego względu z przyjemnością przyłączyliśmy się do inicjatywy i zaczęliśmy być głównymi organizatorami ze względu na to, że pracujemy w północnym subregionie naszego województwa. W ramach koncertów wywozimy dobrą muzykę, wysoką kulturę do ludzi. Wielu jest bowiem w regionie, którzy nie mogą przyjechać do filharmonii z różnych przyczyn zdrowotnych lub technicznych. Różnie bywa, a my robimy ten ukłon w ich stronę.

Cykl koncertów w ramach Letniego Jurajskiego Festiwalu Muzycznego składa się z kilku punktów, o czym przypomina Małgorzata Majer-Sętowska:

– W tym roku mamy siedem koncertów. Wydarzenie w Mstowie jest drugim z kolei. Inaugurowaliśmy festiwal w Częstochowie, w Kościele Ewangelickim. Za tydzień będzie DPS, gdzie też wychodzimy do ludzi, którzy nie mogą skorzystać z muzyki samodzielnie z powodu problemów zdrowotnych. W dalszej kolejności będzie Świerklaniec, Złoty Potok, a festiwal zostanie zakończony podczas Dni Częstochowy.

Na wydarzenie w Sanktuarium NMP Mstowskiej przybyło sporo osób, chcących z bliska zapoznać się z muzyką. Taki właśnie jest główny cel organizatorów. Upowszechnianie wysokiej kultury w małych miejscowościach jest na ustach zarówno organizatorów, jak i artystów z Filharmonii Częstochowskiej, występujących podczas festiwalu.

WS

Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Fot.: Radio Fiat
Skip to content