W trakcie długiego weekendu majowego częstochowscy policjanci zatrzymali łącznie 17 kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Na drogach miasta i powiatu doszło również do kolizji i wypadków.

Szczegóły prowadzonych czynności przedstawia podkom. Sabina Chyra-Giereś z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie:

– Od piątku do wtorku na drogach miasta i powiatu częstochowskiego doszło do 33 kolizji i 2 wypadków drogowych. 1 maja w Michałowie Rudnickim kierująca motocyklem uderzyła w przebiegającą sarnę. W wyniku tego zdarzenia kobieta trafiła do szpitala. 3 maja kierująca w Częstochowie pojazdem marki Nissan, jadąc ul. Waszyngtona, doprowadziła do zderzenia z motocyklistą i jego pasażerką. Oboje w wyniku tego zdarzenia trafili do szpitala. Policjanci z drogówki ujawnili też ponad 400 wykroczeń, z czego prawie 300 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali również pirata drogowego. Mężczyzna poruszał się pojazdem z prędkością prawie 250 km/h:

– W ubiegły poniedziałek policjanci z częstochowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego audi, który jechał z prędkością blisko 249 km/h. Tłumaczył policjantom, że tylko testował swój samochód. Kierujący został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł. oraz 10 punktami karnymi.

Policja apeluje więc do uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów i zachowanie zasad bezpieczeństwa.

ABK

Skip to content