Masowe punkty szczepień również w powiecie częstochowskim

Fot. gov.pl

Zgodnie z wytycznymi Wojewody Śląskiego, powiat częstochowski rozpoczął organizowanie punktów szczepień masowych na Covid-19, wraz ze zbieraniem odpowiednio przeszkolonej kadry medycznej. Jest to kolejny element walki z pandemią podjęty w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Krzysztof Smela, starosta powiatu częstochowskiego, mówi że wszelkie przygotowania zostały już poczynione. Po pierwsze dwie placówki: w Kłobucku i w Koniecpolu, są gotowe na przyjmowanie chętnych do szczepienia, w liczbie co najmniej dwustu osób dziennie. Po drugie zebrana została już cała kadra medyczna, potrzebna do skutecznego szczepienia częstochowian. Po trzecie zostały już zawarte odpowiednie umowy m.in. z wojewodą odnośnie refinansowania szczepień.

Kiedy częstochowianie mogą spodziewać się otwarcia punktów i rozpoczęcia akcji masowych szczepień mieszkańców? Starosta mówi jasno: szczepienia ruszają od 25 kwietnia.

Również Monika Bąk, koordynator ds. szczepień w gminie Koniecpol, potwierdza gotowość przychodni do rozpoczęcia masowych szczepień. Zaznacza jednak, że podana przez starostę liczba dwustu chętnych dziennie będzie zależna tylko i wyłącznie od dostępności szczepionek.

Na szczepienia można zarejestrować się na rządowej stronie internetowej oraz pod numerem 989.

Skip to content