Miał 3 promile i zakaz prowadzenia pojazdów. Podróż zakończył w rowie

23-latek z Zawiercia miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Mimo tego prowadził samochód. Jazdę zakończył w rowie i wpadł w ręce myszkowskiej “drogówki”. Jego 39-letni pasażer trafił do szpitala.

We wtorek około godziny 22.00 policjanci ruchu drogowego otrzymali wezwanie na ul. Koziegłowską w Myszkowie. Tam doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu marki Mercedes. 23-letni kierowca na skutek nieprawidłowo wykonanego manewru skrętu w prawo stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Mundurowi obecni na miejscu zdarzenia zbadali jego stan trzeźwości. Wynik pokazał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

Jego pasażer, 39-latek z gminy Żarki, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Teraz nieodpowiedzialnemu kierowcy  grozi wysoka kara grzywny (do 10 tys. zł), a nawet 3 lata za kratami, ponieważ 23-latek odważył się w takim stanie usiąść za kierownicę pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP w Myszkowie

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content