Miedźno: Pościg zakończony katastrofą

W miniony piątek na terenie powiatu kłobuckiego doszło do policyjnego pościgu za samochodem nie posiadającym tablic rejestracyjnych. Jego kierowca, po naruszeniu wielu przepisów ruchu drogowego ostatecznie „zatrzymał się” pod kołami szkolnego autobusu.

Szczegóły sprawy zna sierż. szt. Marlena Wiśniewska z kłobuckiej Policji:

Pościg rozpoczął się około godziny 13:00 w piątek, w miejscowości Kamyk. Policjanci z drogówki chcieli zatrzymać kierującego Nissanem, który poruszał się bez tablic rejestracyjnych. Kierowca jednak nie reagował na znaki wydawane przez mundurowych i zaczął uciekać. Uciekając miał założoną kominiarkę, którą zasłonił twarz. Mężczyzna jechał z bardzo dużą prędkością, łamał po drodze wiele przepisów drogowych – wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej, wjechał pod prąd na rondzie, a wyprzedzając ciężarówkę z naczepą, omal nie doprowadził do czołowego zderzenia. Ostatecznie ucieczka ta zakończyła się w Miedźnie, gdzie po gwałtownym hamowaniu mężczyzna chciał skręcić na teren prywatnej posesji. Jednak wjechał wprost pod nadjeżdżający autobus, przewożący dzieci.

Fot. Policja Kłobuck

Autobusem jechało 38 uczniów z klas VII i VIII z Popowa. Wskutek zderzenia, jedna z dziewczynek została przewieziona do szpitala. Policjanci natychmiast zatrzymali sprawcę:

Okazał się nim 25-letni mieszkaniec gminy Miedźno. Bon wielokrotnie karany za wykroczenia w ruchu drogowym. Teraz\ odpowie przed sądem za wykroczenia które popełnił i za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, które jest przestępstwem, jak również za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym, za co grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Fot. Policja Kłobuck

Podczas zdarzenia sprawca nie był pod wpływem alkoholu. Biegli czekają jednak na wyniki badania krwi, które ma stwierdzić czy był pod wpływem narkotyków. Za niezatrzymanie się do kontroli policyjnej grozi do 5 lat więzienia. Do tego kolejne potencjalne 10 lat za spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym. I jeszcze liczne wykroczenia podczas ucieczki przed pościgiem, w tym jazda bez tablic rejestracyjnych. Może się okazać, że 25-latek resztę młodości spędzi za kratkami.

Fot. Policja Kłobuck
Skip to content