Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że służby podejmują działania, mające na celu dotarcie do osób, które rozpowszechniają fake newsy w sprawie koronawirusa. Minister Michał Dworczyk wyjaśnił, że poszukiwania są utrudnione, gdyż chodzi o osoby, które tymi działaniami zajmują się profesjonalnie:

– Pojawiają się sms z dziwnymi informacjami na temat zamykania poszczególnych miast, też przejmowania środków z kont indywidualnych przez państwo. To oczywiście jest element jakieś wojny informacyjnej. Stosowne służby zajmują się poszukiwaniem osób, które są za to odpowiedzialne, ale też jasno trzeba sobie powiedzieć, to nie jest łatwe. Są to działania prowadzone w sposób profesjonalny.

Michał Dworczyk zaapelował, aby informacje w sprawie koronawirusa czerpać ze sprawdzonych źródeł informacji:

– Czyli mediów publicznych, mediów, które cieszą się zaufaniem. Przede wszystkim zapraszam na strony rządowe, w tym stronę gov.pl/koronawirus. Tam Państwo znajdziecie wszystkie prawdziwe, najważniejsze oraz najnowsze informacje na temat sytuacji w kraju, decyzji, które podejmuje Rząd i tego wszystkiego, co trzeba wiedzieć o koronawirusie, tam też jest podany numer infolinii, pod którą można zadzwonić i pozyskiwać dodatkowe informacje.

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Dotychczas potwierdzono 205 przypadków zakażenia koronawirusem. Pięć osób zmarło. (dane na 17 marca,8.50)

 

źródło: IAR

Foto źródło: premier.gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content