Myszków: Potrącony 8-latek

52-347408

W sobotę (21.05) samochód potrącił 8-latka. Nieprzytomny chłopczyk, w ciężkim stanie, został przetransportowany do szpitala. Ze wstępnych ustaleń myszkowskich policjantów wynika, że zatrzymany 19-letni kierowca urządził sobie na drodze ”tor wyścigowy”, ścigając się z innym pojazdem.

Do zdarzenia doszło ok. 17.00 na ul. Rosochacz w Koziegłowach. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący renault laguną, wyprzedzając na łuku drogi volkswagena golfa, zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prawidłowo jadących rowerzystów. Na skutek tego zdarzenia 8- letni chłopczyk z wielonarządowymi urazami trafił do szpitala.

19-letni kierowca, mieszkaniec Koziegłów, został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Z zeznań świadków wynika, że kierowcy renault i volkswagena urządzili sobie na tej drodze ”tor wyścigowy” i, zajmując oba pasy ruchu, ścigali się. Mężczyźni stracili już swoje prawa jazdy.

19-latek wczoraj usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego, za co grozi mu nawet 8 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz myszkowscy śledczy.

Skip to content