Na turystycznym szlaku – jak właściwie się ubrać

Approaching_Hoverla

Wyruszając na wakacyjną lub choćby weekendową wycieczkę zapominamy często o właściwym stroju. Nie trzeba przypominać, że podstawą powinny być właściwe buty. Sandały czy pantofle, które dobrze służą nam na miejskich chodnikach, nie są na pewno dobrym pomysłem, jeśli idziemy do lasu, w góry lub na jurajskie skały. Inne buty założymy na kilkugodzinny spacer, a inne na kilkudniową wycieczkę. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/podroze-11.mp3]

– zaleca Lech Tota z Regionalnego Oddziału PTTK w Częstochowie. Ponadto nie wolno zakładać butów na gołą stopę, a skarpety powinny sięgać kilka centymetrów powyżej cholewy. Na wszelki wypadek trzeba wziąć większą ilość skarpet, jeśli pogoda nie dopisze. Wielu turystów nie jest przygotowanych nawet na niewielki deszcz. Nie zapominajmy o kurtce, najlepiej z wieloma kieszeniami. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/podroze-21.mp3]

Oraz o pelerynie przeciwdeszczowej. [audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/07/podroze-31.mp3]

Spodnie powinny być bawełniane z domieszką tworzyw sztucznych, dzięki temu są wytrzymalsze. W czasie wakacje wygodne jest założenie spodni z odpinanymi nogawkami oraz dużą ilością kieszeni.

Miejmy także przy sobie okulary przeciwsłoneczne oraz nakrycie głowy. Najlepszym wyborem dla przenoszenia wszystkich niepotrzebnych w danej chwili przedmiotów jest plecak. Dźwiganie reklamówek, teczek i innych zajmujących ręce bagaży jest nierozsądne, ale tego przecież czytelnikom nie trzeba tłumaczyć.

Jutro zastanowimy się, jak dobrać towarzyszy do wędrówki oraz jak zaplanować podróż.

Krzysztof Rygalik

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content