Nie żyje 13-letni rowerzysta potrącony przez osobówkę

W poniedziałek, 1 lipca rano w szpitalu zmarł 13-letni rowerzysta, który 28 czerwca został potrącony przez samochód osobowy przy ulicy Kościelnej w miejscowości Ługi-Radły (gm. Przystajń, pow. kłobucki).

W piątek, 28 czerwca około godziny 8.50 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Kościelnej w miejscowości Ługi-Radły w gminie Przystajń. Na miejsce skierowano policjantów z kłobuckiej drogówki wraz z technikiem kryminalistyki, którzy wstępnie ustalili, że 66-letni kierujący osobową toyotą, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie zastosował się do znaku “stop” i uderzył w prawidłowo jadącego 13-letniego rowerzystę, mieszkańca Siemianowic Śląskich. Do toyoty przypięta była przyczepka samochodowa.

– Z ustaleń mundurowych wynika również, że w zdarzeniu brał udział jeszcze jeden nastolatek, 14-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego, który jechał rowerem przed poszkodowanym 13-latkiem i jako pierwszy został uderzony ciągniętą przyczepką – informował podkom. Kamil Raczyński z kłobuckiej komendy. – Na skutek zdarzenia 14-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego nie odniósł obrażeń ciała, natomiast 13-latek uderzony bezpośrednio przez samochód, z poważnymi obrażeniami ciała, które zagrażały jego życiu, został zabrany przez śmigłowiec LPR do częstochowskiego szpitala.

66-latek w chwili zdarzenia był trzeźwy, natomiast od mężczyzny dodatkowo pobrano krew do badań toksykologicznych.

W czynnościach realizowanych na miejscu zdarzenia przez policjantów z kłobuckiej drogówki udział brał również technik kryminalistyki oraz biegły z zakresu rekonstrukcji przebiegu wypadków drogowych. Dodatkowo mundurowi zabezpieczyli samochód z przyczepką oraz rowery biorące udział w zdarzeniu w celu zbadania ich przez biegłego z zakresu stanu technicznego pojazdów.

13-latek z poważnymi obrażeniami ciała zagrażającymi jego życiu najpierw trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie, a następnie został przekazany na Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii Dziecięcej. Miał obrażenia głowy, klatki piersiowej, a także obrażenia wielonarządowe.

Niestety, jego życia nie udało się uratować. Zmarł w poniedziałek, 1 lipca, przed godziną 6. U nastolatka doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Źródło: KPP Kłobuck

Skip to content