Niebezpieczna pogoda. Kolejne ofiary mrozów

Fot. Radio Fiat

Mroźna pogoda może być naprawdę niebezpieczna. Wczorajszej doby w Polsce z wychłodzenia zmarły kolejne dwie osoby. Jak widać, nie tylko na drogach warunki są trudne.

Informacje o dwóch zmarłych osobach podało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najbardziej powinni uważać mieszkańcy Podlasia, Suwalszczyzny i rejonów górskich. To tam temperatury mają być najniższe. Więcej informacji podaje Bożena Wysocka z biura prasowego RCB:

– Intensywna zima jest z nami. Mamy do czynienia z niskimi temperaturami i niestety, minionej doby dwie osoby zmarły z wychłodzenia: jedna w województwie podkarpackim i jedna w pomorskim. Jak podaje Komenda Główna Policji, od 1 listopada to już 46 zgonów w wyniku wychłodzenia.

Sytuacja wygląda również niepokojąco na trasach. Jak podała Bożena Wysocka, wszystkie drogi w kraju są przejezdne, jednak można napotkać utrudnienia w postaci błota pośniegowego, mgły czy opadów śniegu.

W tak trudnych sytuacjach trzeba sobie pomagać. Jest również apel o to, aby reagować na sytuacje, które mogą zagrozić czyjemuś życiu:

– Jeżeli mamy informacje, że ktoś nocuje w nieogrzewanych altankach, ogródkach działkowych, śpi na przystanku – reagujmy i dzwońmy pod numer 112. W ten sposób możemy uratować komuś życie.

Sposobów na pomoc jest wiele. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

IAR/WB

Skip to content