Nielegalne automaty do gier w Koniecpolu

Fot. KMP w Częstochowie

Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Miejskiej w Częstochowie zabezpieczyli w Koniecpolu 12 nielegalnych automatów do gier hazardowych. To nie pierwsze działania tego typu prowadzone przez częstochowską policję.

Miesiąc wcześniej w tych samych salonach gier nieumundurowani funkcjonariusze zabezpieczyli 19 nielegalnych maszyn.

– Zgodnie z ustawą hazardową, automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. Za posiadanie nielegalnego sprzętu, umożliwiającego prowadzenie przestępczego procederu w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Z odpowiedzialnością karną muszą liczyć się zarówno właściciele automatów, jak i właściciele lokali, w których odbywają się nielegalne gry. Oprócz wysokiej grzywny, za organizowanie gier hazardowych można trafić do więzienia nawet na 3 lata – mówił oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie podkom. Sabina-Chyra-Giereś.

Nielegalne automaty znajdowały się w salonach gier na terenie Koniecpola i Świętej Anny. Do pierwszego skonfiskowania maszyn doszło pod koniec października. Sprzęt wraz z dokumentacją przekazano do Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, który będzie prowadził postępowanie w tej sprawie.

BNO

Skip to content