W sobotę 7 sierpnia wczesnym wieczorem, w miejscowości Kuleje (powiat Kłobucki) doszło do niecodziennego zdarzenia. Nieznany sprawca strzelał do psa. Pomimo prób ratowania, czworonoga nie udało się uratować. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z Kłobucka oraz Wręczycy Wielkiej.
O szczegółach, które dotychczas udało się ustalić mówi aspirant Kamil Raczyński rzecznik prasowy Komendy Powiatowej w Kłobucku:

– W dniu wczorajszym w godzinach rannych otrzymaliśmy informację, że w minioną sobotę 7 sierpnia, w miejscowości Kuleje, nieznany na tą chwilę sprawca zastrzelił psa rasy mieszanej. O tej sytuacji powiadomił nas właściciel psa. Sprawca prawdopodobnie dokonał tego z wiatrówki lub innej broni pneumatycznej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że do tego zdarzenia doszło pod nieobecność właścicieli na terenie ich posesji. Aktualnie sprawą zajmują się kłobuccy śledczy oraz policjanci z Komisariatu Policji we Wręczycy Wielkiej.

Śrut przeszedł niemal na wylot przez tułów psa, uszkadzając przy tym narządy wewnętrzne. Co grozi sprawcy, który dopuścił się tego czynu?

– Czynności prowadzone są w kierunku naruszenia prawa, przestępstwa określonego w ustawie o ochronie zwierząt, dotyczącego zabicia psa ze szczególnym okrucieństwem, za co m.in. grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Śledztwo w tej sprawie jest kontynuowane. Wszyscy, którzy mogą pomóc w ujęciu sprawcy proszeni są o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie pod numerem 112. Anonimowość jest gwarantowana.

KP

Skip to content