Nowy Wójt Gminy Koszęcin o planach i inwestycjach

SONY DSC

Zbigniew Seniów objął swoje obowiązki Wójta Gminy Koszęcin 13 kwietnia. Nowy wójt nie przyszedł do Koszęcina z zewnątrz, dotychczas przez dwie kadencje zasiadał w Radzie Gminy, gdzie miał możliwość poznać zasady zarządzania wspólnoty. Teraz wiele się zmieniło. Pierwsze tygodnie pracy to czas poznawania gminy od strony władzy wykonawczej.

Oczywiście pierwsze tygodnie, a nawet miesiące pełnienia obowiązków to zbyt krótki okres, aby kogokolwiek oceniać, chociaż już teraz zachodzą zmiany w samym funkcjonowaniu Urzędu Gminy, m.in. wstrzymano przygotowania do odnowienia fasady budynku i przedłużono od 9 maja godziny pracy urzędników w piątki. Można natomiast mówić o zamierzeniach. Plany na najbliższe lata to m.in. kontynuowanie rozpoczętych w ubiegłych latach inwestycji, również we współpracy z innymi jednostkami samorządu.

Kontynuowane będą rozpoczęte inwestycje. – Z pokorą podszedłem do werdyktu mieszkańców; mamy mnóstwo pracy i krótką kadencję – mówi Wójt Gminy Koszęcin, Zbigniew Seniów. – Kontynuacja jest wskazana, ponieważ rozpoczęte projekty, jak rozbudowa Zespołu Szkół w Koszęcinie, muszą być zrealizowana, tutaj nie ma dwóch zdań. Musimy dokończyć kanalizację, musimy rozbudować naszą strukturę wodno-kanalizacyjną, bo to nie tylko jedna miejscowość. Musimy rozbudować strukturę drogową, ścieżki rowerowe, przymierzamy się w Rusinowicach do połączenia dwóch miejscowości: Sadowa i Rusinowic, trasą pieszo-rowerową. To też bezpieczeństwo, tam nie ma w ogóle pobocza. Mamy oddany do użytku basen w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji. To była ostatnio największa inwestycja z pozyskanych środków zewnętrznych

W celu prowadzenia inwestycji, w Urzędzie Gminy powstała odrębna komórka zajmująca się pozyskiwaniem środków zewnętrznych. Zbigniew Seniów przypomina, że prowadzone prace nie są dla niego nowymi kwestiami, jako radny sam również głosował nad przyszłością Koszęcina.

Gmina Koszęcin przyciąga do siebie wielu letników. Niewątpliwym kapitałem jest również Zespół „Śląsk”. – Magnesem, oprócz Zespołu “Śląsk”, są tereny leśne. W latach 80., 70. powstały na terenie naszej gminy ośrodki wczasowe ze Śląska, z różnych hut i kopalni. W tej chwili to wszystko już jest sprywatyzowane, natomiast ludzie z sentymentem przyjeżdzają w te miejsca, które lubią – mówi Zbigniew Seniów.

II tura wyborów uzupełniających na stanowisko Wójta Gminy Koszęcin odbyła się 3 kwietnia. Przeważającą liczbę głosów, bo 2341 uzyskał Zbigniew Seniów. Frekwencja wyniosła 40,2 proc..

Krzysztof Rygalik

Źródło: foto. http://www.koszecin.pl

Skip to content