2 lipca Sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej przeżywało swój Odpust. W tym dniu parafianie oraz pielgrzymi uczestniczyli o godzinie 11.00 w Sumie Odpustowej.

O wyjątkowości tego dnia, a także samym sanktuarium mówi podprzeor klasztoru w Leśniowie, o. Piotr Gomółka:

Zawsze 2 lipca to jest dzień kiedy z naszej archidiecezji przybywają do Matki Bożej pielgrzymi z całymi rodzinami, aby dziękować za jej opiekę i wypraszać potrzebne łaski. W każdym sanktuarium najważniejsza jest obecność Maryi i jej troska o tych, którzy tutaj przybywają, a jeśli chodzi o Leśniów to sama atmosfera tego miejsca chyba sprawia, że tak dużo ludzi umiłowało sobie to miejsce. Przychodząc do Maryi możemy otrzymać to wszystko, co jest najpiękniejsze w naszym życiu.

Uroczystej Sumie Odpustowej przewodniczył definitor generalny Zakonu Paulinów, o. Mariusz Tabulski:

Wszyscy przybywamy dziś do Leśniowa jako pielgrzymi. Uświadomiłem sobie, że nie byłem tu na Odpuście wiele lat i teraz, kiedy tu przybyłem najpierw patrzę na figurę i przede wszystkim obecność Matki Bożej – uśmiechniętej, łagodnej i pięknej patronki rodzin. Chciałbym razem z pielgrzymami modlić się o radość, która nie jest powierzchowna, ale przeżyta w duchu wiary. Tą radość daje odkrycie, że Bóg jest bardzo nam bliski i możemy znaleźć ją w Kościele.

Słowa powitania do zgromadzonych pielgrzymów skierował przeor klasztoru, o. Jacek Toborowicz, który dziękował także przybyłym kapłanom:

Witam czcigodnych kapłanów, którzy miłując Matkę Bożą Leśniowską i po trochu paulinów przybyli na to dzisiejsze wspólne świętowanie i sprawują Msze św., czy też służą nam w konfesjonale. Jesteśmy wszyscy w kościele, choć na trawie i pod drzewami, dlatego też musimy się godnie zachowywać.

Podczas homilii o. Mariusz Tabulski nawiązywał do postawy Jezusa z szóstego rozdziału Ewangelii wg św. Marka.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ

Do Matki Bożej Leśniowskiej przybyło wielu pielgrzymów, m.in. z parafii św. Jana Berchmansa w Gorzkowie-Trzebniowie.

Pielgrzymujemy tu co roku od roku 2011. W tym roku jest nas troszkę mniej, bo 35 osób, ale jak na parafię liczącą 700 mieszkańców to i tak dobry wynik. Nie mamy dużego odcinka do pokonania, bo to tylko 7 km, ale każdy kilometr dla nas w tym roku był dziękczynieniem za każdy sakrament. Przeżywamy 10-lecie parafii i od stycznia do czerwca Mszą św. dziękowaliśmy za każdy sakrament. Traktujemy tegoroczną pielgrzymkę do Matki Bożej jako ukoronowanie tego dzieła. Przychodzimy podziękować za każdy sakrament udzielony w naszej parafii i prosić w rozmaitych intencjach – mówi proboszcz parafii, ks. Bogumił Kowalski.

Wśród pielgrzymów znaleźli się również stali bywalcy leśniowskiego sanktuarium. Sumę Odpustową zakończyła procesja eucharystyczna na placu wokół sanktuarium.

KF

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content