Jak pracować z koniem, by odważnie wykonywał polecenia? W jaki sposób z nim pracować, żeby zabezpieczał wydarzenia plenerowe? Tego oraz wielu innych rzeczy uczyć się będzie młodzież ze szkoły rolniczej w Bogdańczowicach podczas zajęć prowadzonych przez częstochowskie ogniwo konne Komendy Miejskiej Policji w stadninie koni „Lambada”.

Jak tłumaczy mł. asp. Przemysław Wiza, kierownik ogniwa konnego Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie – spotkania z młodzieżą możliwe są dzięki podpisaniu stosownego porozumienia:

– Realizujemy wspólnie szkolenie. W szkole został otwarty profil „Policja konna”, gdzie młodzi ludzie poznają nie tylko tajniki jeździectwa, ale również jeździectwo od strony policyjnej. Staramy się im tłumaczyć, jak wygląda nasza codzienna służba oraz jak wygląda podstawowe szkolenie konia.

Pierwsze zajęcia przeznaczone dla młodzieży odbyły się 28 września. Od tej pory uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. ks. dr Jana Dzierżona w Bogdańczowicach „odwiedzać” będą stadninę koni „Lambada” przynajmniej raz w miesiącu. Więcej na ten temat mówi nauczyciel szkoły Wojciech Augustynek:

– Jest to młodzież z klasy o kierunku „Technik, hodowca koni”, gdzie od tego roku wprowadzono innowację pedagogiczną o nazwie „Policja konna”. Myślę, że policjanci staną na wysokości zadania i dobrze wypełnią nam ten czas.

Porozumienie o współpracy – pomiędzy szkołą w Bogdańczowicach, a Komendą Miejską Policji w Częstochowie – podpisane zostało na rok.

ABK

Ogniwo konne KMP w Częstochowie, zajęcia dla młodzieży 2022

Skip to content