Orkiestra z Mykanowa laureatem ogólnopolskiego konkursu

Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Mykanowie obchodzi w tym roku 110 lat swojego istnienia. Założona w 1910 roku formacja nieprzerwanie zdobywa nagrody w wielu prestiżowych konkursach.

Jedna z ostatnich została zdobyta w ogólnopolskim plebiscycie na najlepszą orkiestrę dętą roku 2020. Grupa z Mykanowa otrzymała drugie miejsce w tym konkursie za całokształt pracy i dokonań. Radości z tak prestiżowego wyróżnienia nie kryje Krzysztof Witczak, nauczyciel w szkole podstawowej w Mykanowie oraz prowadzący orkiestrę OSP w Mykanowie.

– Dla nas to ogromne wyróżnienie, ponieważ w ostatnim czasie byliśmy zablokowani z powodu pandemii, jednak staraliśmy się dosyć mocno pracować. Taka nagroda Kapituły przyznana przez agencję Polska Press była czymś wielkim i bardzo się cieszymy, że nasza orkiestra po raz kolejny została tak mocno wyróżniona i doceniona – powiedział Krzysztof Witczak.

Po okresie obostrzeń działalność Orkiestry OSP z Mykanowa została wznowiona w maju. Ten czas został poświęcony przez muzyków na przygotowanie programu, które zaowocowało tym, że po siedmiodniowych warsztatach w miejscowości Dźwirzyno formacja wybrała się do Szczecina, gdzie wzięła udział Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych, organizowanego przy okazji Dni Morza.

– Tam w kategorii musztra paradna zajęliśmy pierwsze miejsce, więc również bardzo się cieszymy, że zdołaliśmy się zmobilizować i zmotywować do działania po tak ciężkim czasie – dodał Krzysztof Witczak.

Mykanowska orkiestra przygotowuje się obecnie m.in. do koncertu papieskiego, który pierwotnie miał odbyć się w Bazylice w Licheniu w 2019 roku. Występ zostanie zagrany w jednym z częstochowskich kościołów, jednak jego dokładna data nie jest jeszcze znana.

BNO

Skip to content