Patrol wodny policji pomaga żeglarzom w Poraju

Policjanci z patrolu wodnego częstochowskiego Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji udzielili pomocy dwóm osobom. Podczas trudnych warunków żeglarskich wypłynęły one żaglówką na zalew porajski. Ich jednostka wywróciła się.
Wczoraj policjanci z patrolu wodnego częstochowskiego samodzielnego pododdziału prewencji policji patrolowali zalew w Poraju. W tym dniu, z uwagi na silny wiatr, panowały trudne warunki żeglarskie. Około 18:00 otrzymali informację, że w pobliżu słupa wysokiego napięcia przewróciła się żaglówka. Mundurowi błyskawicznie dotarli w to miejsce i zauważyli przewróconą łódkę, a w wodzie kobietę i mężczyznę, którzy próbowali ją postawić. Na szczęście ani 21-latkowi z Częstochowy, ani jego 15-letniej koleżance nie była potrzebna pomoc medyczna. Policjanci  pomogli im postawić oraz doholować żaglówkę do brzegu.

Źródło: KPP Myszków

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content