PGNiG prowadzi „Prosto po czyste powietrze”

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska uruchomił w 2018 roku program „Czyste powietrze”, który zakłada dofinansowanie wymiany tradycyjnych pieców węglowych na nowoczesne paleniska ekologiczne. Spółka Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo wystartowała z programem wspierającym.

ZOBACZ TEŻ > > > Rozmowa dnia w Radiu Fiat: Zdąż z wymianą starego kopciucha i uzyskaj dofinansowanie!

„Prosto po czyste powietrze” to program zainicjowany przez spółkę PGNiG Obrót Detaliczny, którego celem jest pomoc w wypełnianiu wniosków o dotację przydzielaną w ramach programu „Czyste powietrze”, o czym przekonuje prezes PGNiG Obrót Detaliczny, Henryk Mucha:

Chcemy przede wszystkim kompleksowo wspierać naszych klientów, czyli w ramach programu „Czyste powietrze”, chcemy naszym klientom dać możliwość w wypełnianiu wniosku w zakresie uzyskania dofinansowania – tego dotyczy program „Prosto w czyste powietrze”. Jeżeli klienci będą sobie tego życzyć, chcemy również pomóc w uzyskaniu dofinansowania ze środków samorządu lokalnego.

Fot. PGNiG

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny będzie także wspierała osoby, chcące uzyskać przyłączenie do sieci gazowej. Gazownicy zdają sobie sprawę, że jest bardzo wiele formalności przy uzyskiwaniu takich przyłączeń:

Jeżeli będzie taka potrzeba, będziemy również zachęcać naszych klientów albo wspierać ich w procesie uzyskania przyłącza gazowego, a więc załatwić za nich wszystkie, czasami skomplikowane, kwestie związane z kontaktami z operatorem sieci dystrybucyjnej.

Póki co, programem „Prosto po czyste powietrze” objęte będą województwa śląskie i podkarpackie. Po pomoc w wypełnieniu wniosku można się zgłosić do lokalnych biur PGNiG oraz za pośrednictwem kontaktu telefonicznego i internetowego. Grupa kapitałowa PGNiG jest własnością Skarbu Państwa, a zatem wszyscy możemy czuć się jej klientami, nawet jeśli bezpośrednio nie korzystamy z jej usług.

Skip to content