7 lipca w Sanktuarium Matki Bożej w Leśniowie miał miejsce drugi dzień Odpustu ku czci Matki Boskiej Leśniowskiej. Plac przed sanktuarium ponownie wypełnił się tłumem pielgrzymów.

Uroczystej Sumie o godz. 11:00 przewodniczył Ordynariusz Diecezji Bielsko-Żywieckiej, bp Roman Pindel, który zachęcał wiernych do kilku rzeczy:

Musimy pamiętać, żeby spotkanie z drugim człowiekiem było dla nas zawsze okazją do wyznawania wiary, do dzielenia się wiarą, do dawania dobrego świadectwa i dobrego słowa oraz do pomagania. Bierzmy przykład z Maryi, która udaje się do krewnej, która jest w takiej sytuacji, że trzeba jej pomóc.

Podczas homilii bp Roman Pindel rozważał przesłanie tego, co przekazuje nam tekst Ewangelii wg. św. Łukasza opowiadający o spotkaniu Maryi i Elżbiety.

POSŁUCHAJ HOMILII

Leśniów jest szczególnym miejscem dla Paulinów i Kościoła, co podkreśla dyrektor Radia Jasna Góra, o. Andrzej Grad:

Bardzo szczególnie wpisuje się w archidiecezję częstochowską. Leśniów jest położony w pięknym miejscu i to, a także obecność Matki Bożej sprawiają, że bardzo chętnie pielgrzymują do tego miejsca osoby indywidualne, grupy oraz rodziny. Myślę, że to uśmiech Matki Bożej sprawia, że stała się ona szczególną patronką rodzin i dlatego od kilku lat przybywają tu licznie rodziny, aby przyjąć specjalne błogosławieństwo dla rodzin tu, w leśniowskim sanktuarium.

Pielgrzymi przybywają do tego miejsca szukając pociechy, radości i zanosząc swoje prośby, o czym mówi przeor klasztoru, o. Jacek Toborowicz:

Matka Boża miała najpiękniejszą rodzinę, bo Świętą, dlatego ludzie wierzący przybywają tutaj szukając pociechy i sił, ale także dziękując za wszystko czego doznają w rodzinach i swoich domach. Człowiek, który wie od Kogo dostaje różne łaski i dary, wie też jak trzeba podziękować.

W pielgrzymce uczestniczył m.in. poseł Mariusz Trepka, który mówi co dla niego znaczy to miejsce:

Dla mnie to miejsce jest święte i jednocześnie rodzinne, bo bardzo blisko mieszkam od Leśniowa. Często więc bywam tu na niedzielnych Mszach św., a dzisiaj jest szczególny dzień, w którym przyjeżdżam pomodlić się o zdrowie, szczęście dla siebie i całej mojej rodziny.

Już dziś warto zarezerwować czas na pielgrzymkę małżeństw, która odbędzie się w Leśniowie w dniu 18 sierpnia. Sumie będzie przewodniczył metropolita częstochowski Abp Wacław Depo.

AM/KF

fot. Aleksandra Mieczyńska, Radio Jasna Góra

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content