Lectio Divina, czyli weekendy poświęcone Bogu. Uczą jak Słowo Boże przemodlić i przyjąć Je sercem. Odbywać się będą raz w miesiącu w Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie k/Częstochowy. Organizatorami spotkań są ks. Paweł Dzierzkowski, zastępca dyrektora częstochowskiej Caritas oraz ks. Rafał Grzesiak, duszpasterz akademicki.

Ważną kwestią w spotkaniach Lectio Divina jest to, aby być po stronie Jezusa.

– Ważne w Lectio Divina jest to, aby stanąć po stronie Pana Jezusa i przy Nim być. To Jezus musi być w centrum modlitwy. Idąc z niedzielę na Eucharystię i słuchając Słowa, pamiętajmy, że Słowo to mamy nieść do swojego domu, do naszej codzienności. Ważne jest nie tylko pouczanie, które ksiądz nam dał, ale przede wszystkim najważniejsze jest słowo, które usłyszeliśmy – wyjaśniał ks. Paweł Dzierzkowski.

Pismo Święte to Słowa naszego Boga. Każdy z nas chce żyć w rytmie tego Słowa.

– Serdecznie zapraszamy na Lectio Divina. Chcemy zwrócić uwagę na Słowo Boga, który naprawdę mówi do nas. Często się zastanawiamy czy Bóg istnieje, czy w ogóle jest, czy mówi do nas. Mamy takie słowa, które są Jego słowami, wystarczy je tylko odtworzyć,  przemedytować i posłuchać, bo On naprawdę mówi do nas – zaprasza ks. Rafał Grzesiak.

Temat październikowego weekendu z Lectio Divina brzmi: Otworzyć się na Jezusa. Spotkanie odbędzie się w dniach 11-13 października. Szczegółowe informacje na Facebooku w wydarzeniu – weekend Lectio Divina.

MG

Skip to content