Pijany kierowca złapany przez pieszych

52-262797

Dwa lata więzienia oraz wysoka kara finansowa grozi 52-latkowi, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,6 promila alkoholu. Pijanego kierowcę ujęli dwaj piesi. To kolejny przypadek w powiecie zawierciańskim, gdzie dzięki pomocy mieszkańców został wyeliminowany z ruchu drogowego nieodpowiedzialny kierowca.

Wczoraj około 12.30 dyżurny zawierciańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o ujęciu pijanego kierowcy fiata stilo.  Dwaj młodzi mężczyźni zauważyli, że podjeżdżający pod sklep kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Bez chwili wahania udaremnili mu dalszą jazdę i zadzwonili na policję. Podejrzenia pieszych okazały się słuszne. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało w organizmie 52-letniego zawiercianina ponad 1,6 promila alkoholu. Teraz o dalszym losie nietrzeźwego kierowcy zadecyduje prokurator i sąd.

Policja przypomina, że nietrzeźwemu kierowcy oprócz 2-letniego więzienia grozi co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów i  wysoka grzywna.  Ponadto sąd obligatoryjnie stosuje karę finansową w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych. Nietrzeźwy sprawca zdarzenia drogowego nie uzyska również odszkodowania z tytułu ubezpieczenia.

Źródło: zawiercie.slaska.policja.gov.pl

Skip to content