Pijany uderzył w słup energetyczny

Prawie 2 promile alkoholu wykazało badanie 37-letniego kierowcy audi, który w poniedziałek, 5 sierpnia uderzył w słup energetyczny na przy ul. Przechodniej w Zawierciu. 

Do zdarzenia doszło ok. godz. 9.00. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym audi 37-letni mieszkaniec Zawiercia nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzył w słup energetyczny. Uszkodzona została sieć linii energetycznych, a także pobliskie ogrodzenie, na które spadł uszkodzony słup. Nikt nie odniósł obrażeń.

Miejsce zdarzenia zabezpieczali strażacy. Badanie kierowcy wykazało prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pasażer pojazdu również był pijany. Policjanci wykonali na miejscu niezbędne czynności. Zatrzymali prawo jazdy kierowcy i dowód rejestracyjny pojazdu. Teraz mieszkaniec Zawiercia odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji.

Policja przypomina, że za kierowanie w stanie nietrzeźwości, oprócz 2-letniego więzienia, sprawcy grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz obligatoryjna kara finansowa w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

Za kolejne prowadzenie pojazdu po pijanemu sąd orzeka nawiązkę na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w wysokości co najmniej 10 tys. złotych. Ponadto za złamanie sądowego zakazu kierowania grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawca z własnej kieszeni będzie musiał też pokryć koszty wszelkich zniszczeń.

źródło: KPP w Zawierciu

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content