Śpiew, zabawa oraz integracja na świeżym powietrzu – tak wyglądał piknik parafialny we Wręczycy Wielkiej niedaleko Częstochowy. Wydarzenie odbyło się 15 sierpnia, w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Jak zaznacza ks. Robert Grohs, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej, dzień pikniku nie został wybrany przypadkowo:

– Już od kilku laty mamy taki zwyczaj. Co roku organizujemy piknik. Jest to czas zawierzenia Matce Bożej naszych rodzin. Dla mnie jest to zawsze bardzo wzruszające. Wiem, że jeśli rodziny oddadzą się Maryi, będą trwały w tym oddaniu to wtedy będzie w parafii nowe życie, kolejne powołania i Boże dzieła.

Piknik parafialny to również czas dzielenia się z innymi świadectwem swojej wiary – dodaje Anita Toborek z rady duszpasterskiej parafii:

– Możemy integrować naszych parafian, ale też wielbić Najświętszą Maryję Pannę. Możemy wspólnie się pomodlić. Dla mnie, jako parafianki bardzo ważne jest to, że wszyscy możemy się spotykać i miło spędzić czas. Ludzie ofiarują swoje wiktuały: ciasta, posiłki.

W ramach pikniku parafialnego we Wręczycy Wielkiej dla publiczności zaśpiewały „Wręczynki plus”. Zespół powstał w czerwcu 2015 roku i prezentuje różnorodny repertuar. Więcej na ten temat mówi kierowniczka grupy Krystyna Lewicka:

– Piosenki folklorystyczne, kolęd oraz pieśni patriotyczne, biesiadne i okolicznościowe. Koncertujemy wszędzie, gdzie tylko dostajemy zaproszenie. Śpiewamy też na różnych przeglądach i konkursach, gdzie zdobywamy zaszczytne miejsca.

Organizatorzy pikniku zapewnili atrakcje zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy grali na instrumentach i śpiewali, a niektórzy radośnie wspinali się na dmuchanym kolorowym zamku.

ABK

Skip to content