Piloci ACz tym razem bez podium w Zawodach im. Wieczorka

Piloci Aeroklubu Częstochowskiego zainaugurowali sezon startów w zawodach w lataniu precyzyjnym. O punkty w rankingu Pucharu Polski walczyli w majowy weekend podczas 12 Zawodów im. Wacława Wieczorka na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego.

W imprezie wzięło udział 24 zawodników z 9 aeroklubów oraz jeden uczestnik z Federacji Rosyjskiej, Zawodnicy startowali na samolotach C150, C152, C172 i 3Xtrim. Nasi tym razem nie znaleźli się na podium. Najwyżej, bo na 6 pozycji sklasyfikowany został Janusz Darocha. Krzysztof Skrętowicz zajął 9 pozycję, Joanna Skalik była 15, a Marcin Skalik 24.

Zwyciężył reprezentant gospodarzy Bolesław Radomski. Drugie miejsce zajął Michał Wieczorek, a na trzecim uplasował się Zbigniew Chrząszcz. Najlepszym juniorem został Radosław Repeć.