Pociągiem na Puchar Świata w Wiśle

W najbliższy weekend Wisła zamieni się w prawdziwe centrum skoków narciarskich za sprawą Pucharu Świata. Koleje Śląskie przygotowały dla kibiców atrakcyjne kursy pod względem godzin będą obsługiwane najbardziej pojemnym taborem.

W sobotę na miejsce można się wybrać pociągiem numer 94325, wyjeżdżającym z Katowic o godzinie 9:40. Z tego samego połączenia warto również skorzystać w niedzielę. Opcjonalnie w tym dniu wyruszy również pociąg 94113, który w Katowicach melduje się o godzinie 8:39. Podczas powrotu najlepszym rozwiązaniem wydaje się być pociąg numer 94100 – wyjazd z Wisły Uzdrowiska o godzinie 18:20.

Przystanek autobusów dowożących kibiców w okolice skoczni powinien znajdować się blisko dworca kolejowego, dotarcie na miejsce transportem publicznym nie powinno zatem nastręczać trudności. Natomiast dla tych, którzy nie mieli okazji zakupić biletów na sportowe zmagania w centrum Wisły na placu Hoffa będzie przygotowana specjalna Strefa Kibica. Na miłośników skoków czekają tutaj nie tylko transmisje z zawodów, ale również atrakcje muzyczne.