Już po raz 18. biegacze będą się zmagać z wymagającą trasą podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Policji w Biegach Przełajowych imienia sierżanta Grzegorza Załogi organizowanych w Hutkach-Kankach w Gminie Łazy.

Na trasie stanie kilkuset zawodników, nie tylko policjantów. Bieg zaplanowany jest na piątek 24 września.

Na starcie biegu, który jest wspomnieniem tragicznie zmarłego policjanta, staną policjanci i pracownicy służb mundurowych, leśnicy, a także uczniowie szkół o profilu wojskowym oraz policyjnym. W zawodach może wystartować również każdy chętny, rejestrując się w kategorii „Open” – mówił Adrian Kała, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łazach.

W zależności od wieku i płci biegacze będą mieli do pokonania trasy o różnej długości — od jednej do trzech pętli po 3600 metrów. Trasa biegu wiedzie wokół rezerwatu przyrody „Góra Chełm”.

– Panowie będą musieli pokonać trzy okrążenia, panie – dwa, a młodzież tylko jedno. Pierwszy fragment trasy jest dosyć płaski, aczkolwiek piaszczysty. Końcówka to bardzo długi podbieg i dosyć stromy zbieg do samej mety – dodał dyrektor OSiR w Łazach.

Tragicznie zmarły sierżant Grzegorz Załoga, któremu jest poświęcony ten bieg, został w 2003 roku śmiertelnie postrzelony w Będzinie przez jednego z przestępców podczas pościgu. Organizatorem zawodów jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów oraz Gmina Łazy.

BNO

Skip to content