Pomoc drugiemu człowiekowi to ich codzienność

IMG_3099

Podstacja Częstochowskiego Pogotowia Ratunkowego w Poczesnej istnieje już 10 lat. Dzisiaj (25 listopada) z tej okazji odbyło się spotkanie w budynku pogotowia, które mieści się w budynku Urzędu Gminy. – Mieszkańcy gminy czują się bezpieczniej. Dojazd do osób poszkodowanych, potrzebujących pomocy jest bardzo szybki. Ważne jest to, że siedziba pogotowia znajduje się w pobliżu trasy DK1. Nasza karetka jeździ też do sąsiednich gmin oraz do południowych dzielnic Częstochowy – powiedział wójt gminy Poczesna, Krzysztof Ujma.

Od dziesięciu lat 25 listopada dzieci z Przedszkola Publicznego w Poczesnej wraz z rodzicami zbierają „Misie dla dzieci poszkodowanych w wypadku”. W tym roku zebrano 124 pluszaki. Od początku akcji udało się zebrać ponad 725 maskotek. Te zostały przekazane ratownikom, którzy wręczą je dzieciom poszkodowanym w wypadku. – Sprawia nam radość dawanie nadziei biednym dzieciom, które są w szpitalu. Tyle dla nich możemy i chcemy zrobić. Miśki zbieramy w szkołach – zaznaczają Angelika i Magda od początku zaangażowane w akcję.

Kadra ratowników medycznych w gminie Poczesna charakteryzuje się wielkim sercem i bezinteresowną życzliwością i chęcią niesienia pomocy.

Niestety, 53 letni ratownik medyczny z gminy Poczesna, a zarazem jej mieszkaniec, Zbigniew Grabiński, potrzebuje teraz pomocy innych. Ojciec dwójki dzieci dowiedział się niedawno, że jest chory na nowotwór. Leczenie jest bardzo kosztowne. Sprawę pogarsza fakt, że jego żona niedawno została pozbawiona pracy. Wszyscy, którzy chcą wesprzeć go finansowo, proszeni są o wpłaty na konto: KZ Stacji Pogotowia Ratunkowego w Częstochowie:

PKO BP S.A I O. w Częstochowie

30 10 20 1664 0000 3702 0143 9538 z dopiskiem „Dla Zbyszka”.

Skip to content