Poszukujemy sprawców rozboju w Opatowie

portrety

Wydział kryminalny kłobuckiej komendy prowadzi śledztwo w sprawie rozboju, do którego doszło 29 kwietnia w Opatowie. Dwóch sprawców wtargnęło 0 6.30 do jednego z domów przy ul. Kościuszki, po czym w brutalny sposób zaatakowali dwie mieszkające tam kobiety.

Sprawcy, stosując przemoc i groźby wobec 52-letnią kobiety oraz jej matki, zażądali wydania pieniędzy. W wyniku napadu przestępcy skradli gotówkę w polskiej i brytyjskiej walucie. Napastnicy nie byli zamaskowani, dlatego też sporządzono ich portrety pamięciowe.

Pierwszy z nich, to mężczyzna w wieku około 45 lat, wzrostu około 180-185 cm, sylwetka barczysta, twarz kwadratowa, cera normalna, nos prosty, oczy jasne, szeroko rozstawione, długie i grube usta. Ubrany był w: komplet „moro” z kurtką zimową, noszący czarne buty – mokasyny.

Drugi ze sprawców był mężczyzną w wieku około 50 lat, wzrostu około 170 cm, o szczupłej sylwetce, ciemnych i małych oczach, prostym, wąskim nosie zadartym do góry, cienkich ustach, z ciemnym, kilkudniowym zaroście. Ubrany był w: czarną kurtkę i bluzę z obszernym kapturem.

Komendą Powiatową Policji w Kłobucku prosi w tej sprawie o kontakt: dyzurny@klobuck.ka.policja.gov.pl, (34) 310 92 55, (34) 310 92 80 bądź z najbliższą jednostką policji pod numerem 997 i 112. Policja gwarantuje anonimowość.

Skip to content