Premier odwiedził Radomsko

Fot. Radio Fiat

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki spotkał się dziś (8 lipca) z pracownikami zakładu Fameg, największego producenta mebli w powiecie radomszczańskim. Epidemia koronawirusa spowodowała, że przedsiębiorstwo borykało się z problemami. Z pomocą przyszła tarcza antykryzysowa.

Z pomocy rządowej, w całym powiecie radomszczańskim, skorzystało ponad tysiąc firm. Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania w firmie Fameg podkreślił, że tarcza antykryzysowa to odważny plan, którego celem jest zapobieganie utratom miejsc pracy, bankructwom, zamykaniu zakładów oraz zmniejszaniu przychodów przedsiębiorców.

– Polska w branży meblarskiej jest praktycznie numerem jeden w Europie. Piękno tego zakładu (Famegu) polega na tym, że kontynuuje tradycję rzemiosła oraz inspiruje się nowoczesnymi wzorcami. Potrafi sprzedawać produkty do 60. krajów świata.

Fameg to producent mebli, w którym używana jest technologia produkcji zapoczątkowana w XIX wieku przez Michaela Thoneta – wiedeńskiego wynalazcę unikalnej metody gięcia drewna. Prezes zakładu, Tadeusz Polanowski, podziękował premierowi za odwiedzenie firmy. Podkreślił również, że skorzystanie ze środków w ramach tarczy antykryzysowej pomogło wyjść firmie z kryzysu.

– Chciałbym podziękować za pomoc w tych trudnych czasach. Nie ukrywam, że mieliśmy spore kłopoty. Wiele zamówień zostało wstrzymanych. Pomoc rządowa była dla nas bardzo wskazana.

Dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej może być przyznane mikroprzedsiębiorcom, małym oraz średnim przedsiębiorcom. To wsparcie m.in. w wypłacie wynagrodzeń dla pracowników, odroczenie płatności składek ZUS czy mikropożyczki dla przedsiębiorców do 5 tys. zł.

ABK

Skip to content