Premiera spektaklu “Adam i Ewa” w wykonaniu Rekwizytorni Teatr

W minioną sobotę, 25 lutego, w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyła się premiera spektaklu „Adam i Ewa”.

Sztukę zaprezentowali aktorzy Młodzieżowej Grupy Teatralnej „Rekwizytornia Teatr”. Spektakl zrealizowany na podstawie utworu Maliny Prześlugi „Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa” to zabawna opowieść o tym jak rodzi się miłość, zrozumienie i akceptacja. Sztukę wyreżyserowała Anita Pawlak – Zygma, instruktor teatralny MDK.

Sięgnęliśmy po autorkę, która już się sprawdziła, bo sztuka została nagrodzona na festiwalu sztuk teatralnych. Tekst napisany współczesnym językiem jest wartościowy, traktuje o relacjach damsko-męskich i uczuciach. Sam tytuł „Adam i Ewa” jest troszeczkę mylący, bo na plakatach też jest raj, a ten nasz świat, który zbudowaliśmy na scenie jest światem przyszłości, w której nie ma uczuć, natomiast my o nie walczymy – tłumaczy Anita Pawlak – Zygma.

Pomysł stworzenia spektaklu zrodził się w dość nietypowy sposób, bo to młodzież zdecydowała, że chce opowiedzieć na scenie o relacjach pomiędzy mężczyzną a kobietą.

Zawsze młodzieży proponuję kilka tekstów i to oni mają decydujący wpływ na to, jaki materiał będziemy realizować. Przeczytali ten tekst, większości się spodobał i zaczęliśmy go przekładać na język sceniczny – opowiada reżyser.

W spektaklu wystąpili: Hanna Andrysiak, Kamil Zyzik, Lena Bąkowicz, Seweryn Grządziel, Weronika Mazur, Anna Stolarczyk, Karolina Tazbir, Martyna Morawska i Patrycja Alama.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content