Przejazd kolejowy Jackowie – nieostrożność przyczyną tragedii

W czwartek 18 sierpnia około godz. 18:00 na przejeździe kolejowym w Jackowie, w gm. Kruszyna, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem ciągnika rolniczego, który wjechał wprost pod pociąg. Kierowca maszyny poniósł śmierć na miejscu.

Policja prowadzi dochodzenie pod nadzorem prokuratora. O szczegółach zdarzenia mówi podkom. Sabina Chyra-Giereś z częstochowskiej Policji:

Jak wynika z policyjnych ustaleń, kierujący niezarejestrowanym ciągnikiem rolniczym samodzielnej konstrukcji z przyczepą, nie zachował ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający pociąg relacji Gdynia-Zakopane. W wyniku odniesionych obrażeń kierujący pojazdem poniósł śmierć na miejscu. Pociągiem podróżowało ponad 300 pasażerów, na szczęście żadnemu z nich nic się nie stało. Wstępne ustalenia wskazują, że kierującym ciągnikiem był 64-letni mieszkaniec gminy Kruszyna.

Obecnie śledczy pracują nad potwierdzeniem tożsamości tragicznie zmarłego mężczyzny oraz próbują zrekonstruować przebieg wydarzeń by wiedzieć, co dokładnie było przyczyną wjechania ciągnika na przejazd kolejowy. O ich ustaleniach będziemy jeszcze informować.

Skip to content