Po rocznej przerwie ponownie zostanie zorganizowana w Blachowni „Przełajowa Ósemka”. W tym roku odbędzie się 29 sierpnia. Bieg jest propozycją dla wszystkich, którzy myślą o zakończeniu wakacji na sportowo.

Wydarzenie nie odbyło się rok temu z powodu pandemii koronawirusa. Teraz zawody powracają, jednak będą obowiązywały w ich trakcie pewne limity, mówi Jacek Chudy, prezes Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni:

W tym roku zostaną wprowadzone limity tak jak mówią obostrzenia covidowe. W zawodach będzie uczestniczyło 250 biegaczy i 150 osób uprawiających nordic walking.

Pomimo że zawodnicy wystartują razem, będą podzieleni na różne kategorie wiekowe. Będzie można wziąć udział w biegu na 8 kilometrów i w zawodach nordic walking.

Zapisy na wydarzenie zostały uruchomione na stronie zmierzymyczas.pl i na stronie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Blachowni. Zawodnicy mogą się zgłaszać do 27 sierpnia internetowo lub w dniu zawodów na hali przy ul. Sportowej 1 w Blachowni.

Podczas biegu będzie można również podziwiać piękno blachowiańskiej przyrody, dodaje Jacek Chudy:

Zapraszam serdecznie do Blachowni. Myślę, że urokliwa trasa, stawy, lasy i przyroda przyciągnie wszystkich i zawodnicy będą mieli niezapomniane przeżycia.

Na uczestników czekają ciekawe nagrody. Wśród wszystkich zawodników zostaną rozlosowane trzy rowery górskie oraz inne upominki.

„Przełajowa Ósemka” to świetny sposób na sportowe zakończenie wakacji, tym bardziej dla biegaczy. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich, wystarczy się na nie zapisać.

WB

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content