Prawdopodobnie przerwa w szkołach zostanie przedłużona. – powiedział Minister edukacji Dariusz Piontkowski.

Od czwartku w szkołach nie ma zajęć, a od poniedziałku wszystkie żłobki, przedszkola i szkoły są zamknięte. Minister Dariusz Piontkowski przypomniał, że planowany na połowę przyszłego tygodnia termin otwarcia szkół zbiega się z prognozowanym przez ministra zdrowia szczytem zachorowań.

“Wydaje się, że absurdem byłoby otwieranie szkół, więc to jest kwestia czasu, kiedy wydamy kolejne rozporządzenie mówiące o tym, że wydłużamy okres zamknięcia” – powiedział Dariusz Piontkowski.

Minister mówił, że przerwa może być przedłużona do Świąt Wielkanocnych. Nie jest to jednak jeszcze powód do zmiany terminu egzaminów i końca roku szkolnego.

“Nawet taki okres wydłużenia przerwy w zajęciach w szkole – tych standardowych – jeszcze nie powodowałby chociażby potrzeby zmiany terminów egzaminów” – powiedział Dariusz Piontkowski. Dodał, że jeżeli zdalne nauczanie będzie wprowadzone na dużą skalę, to prawdopodobnie nie będzie też potrzeby zmiany terminu zakończenia roku szkolnego. Minister Dariusz Piontkowski dodał, że jeżeli przerwa w szkole będzie się przedłużała, to specustawa daje ministrowi możliwość zmiany terminu egzaminów. Początek egzaminu ósmoklasisty 21 kwietnia. Pierwszy dzień matur 4 maja.

Źródło: IAR

Foto źródło: gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content