Na zakończenie wakacji plenerowe studio Radia Fiat zagościło w piątek, 30 sierpnia do Poczesnej. Jak zwykle przy takiej okazji nie zabrakło ciekawych gości i interesujących rozmów.

Wójt gminy Poczesna, Krzysztof Ujma zapowiedział otwarcie nowego ośrodka zdrowia w Nieradzie. – Pierwsi pacjenci będą mogli być przyjęci za dwa tygodnie. Trwają jeszcze ostatnie odbiory techniczne.

Krzysztof Ujma dodał, że dzięki polskiemu rządowi poprawi się stan dróg w gminie. – Wspólnie z powiatem częstochowskim otrzymaliśmy dotację na ciąg komunikacyjny od Huty Starej A do Poczesnej. Mamy również wsparcie finansowe na położenie nowej nawierzchni asfaltowej na ul. Wierzbowej i Ceramicznej. Złożyliśmy też wniosek o przyznanie dofinansowania na remont ul. Jodłowej w miejscowości Brzeziny Kolonia.

Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Rekreacji, Iwona Skorupa zaprosiła na najbliższe wydarzenia gminne. W sobotę, 31 sierpnia odbędą się widowiskowe zawody strażacko-pożarnicze, dzień później obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, a w sobotę, 7 września dożynki w Hucie Starej A z licznymi atrakcjami. – Będzie można podziwiać konie ze stadniny w Hucie Starej A i kupić miody z pasiek z gminy Poczesna. Dla dzieci przygotowaliśmy dmuchańce i małpi gaj. Na stoisku KRUS-u będzie można zapoznać się z działalnością rolników, a dietetyk zmierzy nam ciśnienie i tkankę tłuszczową. Ponadto będą domowe wyroby z aronii, rękodzieło artystyczne, sery smakowe, foodtrucki i lody włoskie. W części artystycznej wystąpi oczywiście Zespół Folklorystyczny Wrzosowianie.

Gościem plenerowego studia Radia Fiat była również Halina Synakiewicz, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Poczesnej, która przedstawiła działalność placówki. – Postawiliśmy bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo seniorów. Mamy spotkania z policjantami, którzy podpowiadają, jak nie dać się oszukać i jak zapobiec kradzieży. Organizujemy spotkania ze strażakami, z kosmetyczkami, dietetykami i pielęgniarkami. Wyjeżdżamy też na koncerty do filharmonii i na liczne wycieczki krajoznawcze.

Dziękujemy za gościnę w Poczesnej i oczywiście zapraszamy wszystkich mieszkańców gminy do słuchania nas na 94,7 FM.

Rozmawiał Jacek Jarawka

Opracował Maciej Orman

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content