Obchody Roku Reymontowskiego w Radomsku nie dotyczą jedynie życia i twórczości Władysława Stanisława Reymonta, zachęcają również młodzież do aktywności fizycznej.

Bieg reymontowski był trzecim wydarzeniem z cyklu imprez organizowanych przez Zespół Szkolno-Gimnazjalny nr 3 w Radomsku w ramach obchodów Roku Reymontowskiego. Celem imprezy było docenienie twórczości i postaci Władysława Stanisława Reymonta oraz promocja sportu wśród młodych radomszczan.

Udział w biegu zadeklarowało blisko 140 uczestników, którzy ścigali się w centrum Radomska. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach – szkół gimnazjalnych oraz średnich z podziałem na chłopców i dziewczęta. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy wręczone przez wiceprezydenta miasta Małgorzatę Kańską-Kipigroch, naczelnika Wydziału Edukacji i Kultury Urzędu Miasta Radomska Małgorzatę Krupską oraz dyrektor Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 3 Izabelę Iwanowicz. Każdy z uczestników otrzymał medal mający upamiętnić dzisiejszy bieg.

Wyniki biegu

Szkoły gimnazjalne

Dziewczęta:

1 miejsce – Marta Pluta
2 miejsce – Julia Sztangreciak
3 miejsce – Anita Nowak

Chłopcy:

1 miejsce – Aleksander Ciupa
2 miejsce – Jakub Rochowski
3 miejsce – Dominik Nocuń

Szkoły Ponadgimnazjalne

Dziewczęta:

1 miejsce – Paulina Witaszczyk
2 miejsce – Izabela Matuszczak
3 miejsce – Sandra Piątakiewicz

Chłopcy:

1 miejsce – Konrad Chrostowski
2 miejsce – Marcin Łatacz
3 miejsce – Andrzej Krawczyk

Informacja/fot. UM Radomska

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content