Radomszczański policjant zainteresował się mężczyzną, który miał problemy z równowagą podczas wsiadania do pojazdu zaparkowanego przy ulicy Starowiejskiej w Radomsku. Kilka minut później okazało się, że kierowca renaulta ma w organizmie 2,5 promila alkoholu.

W poniedziałek, 3 kwietnia, około godziny 11.00 do dyżurnego Komedy Powiatowej Policji w Radomsku zadzwonił policjant będący w czasie wolnym od służby i poprosił o wsparcie podczas zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. Funkcjonariusz obserwował poczynania 39 – letniego radomszczanina kierującego twingo i na bieżąco przekazywał informacje dyżurnemu. Do zatrzymania pijanego doszło po kilku minutach. Wówczas okazało się, że 39 – latek oprócz tego, że jest pijany nie stosował się do zakazu kierowania pojazdami orzeczonego przez sąd. Ponadto, mężczyzna ten nie posiadał opłaconej polisy OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Radomszczanin odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za złamanie zakazu sądu i brak aktualnej polisy. Za takie postępowanie grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpieczne zachowania uczestników ruchu drogowego. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdą nieprawidłowość można zgłosić pod nr telefonu 112 lub 997. Policjanci sprawdzą każdy niepokojący sygnał.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content