Radomsko: do końca października złóż deklarację na wymianę starego pieca

Urząd Miasta Radomska informuje, że termin składania deklaracji przystąpienia do Programu Ograniczania Niskiej Emisji został wydłużony do końca października br. Dobrą informacją jest to, że mieszkańcy nie będą musieli odprowadzać podatku dochodowego od kwoty otrzymanej dotacji.

Trwa dodatkowy nabór deklaracji udziału w Programie Ograniczania Niskiej Emisji. Zainteresowani mogą je składać do wtorku 31 października br. w pokoju 311 Urzędu Miasta Radomska.

Dobrą informacją zarówno dla mieszkańców, którym już przyznano dotacje, jak i tych, którzy swój akces złożą podczas dodatkowego naboru, jest fakt, że nie będą musieli odprowadzać podatku dochodowego od udzielonej dotacji, jak wcześniej informowano. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej przychylił się bowiem do wniosku Prezydenta Miasta Radomska w sprawie interpretacji przepisów, odnoszących się do konieczności wystawiania przez miasto rozliczenia PIT – C8. Prezydent we wniosku do DKIS zwrócił uwagę, iż dotacja jaką otrzymuje mieszkaniec na dofinansowanie zadań ekologicznych z budżetu gminy nie stwarza obowiązku wystawiania rozliczeń PIT – C8, ponieważ zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 129 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych “dotacje w rozumieniu przepisów ustawy o finansach publicznych, otrzymane z budżetu państwa lub jednostek samorządu terytorialnego są wolne od podatku dochodowego”.

Deklarację przystąpienia do Programu można pobrać na stronie internetowej www.radomsko.pl w zakładce: Biuro Obsługi Interesantów – Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Gospodarki Odpadami.

Źródło: UM Radomska

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content