RCB wysyła SMS-y informujące o nowych obostrzeniach

źródło: rcb.gov.pl

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa uruchomiło Alert RCB skierowany do mieszkańców Polski. Dotyczy on nowych obostrzeń wprowadzonych, by zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysyła SMS-y przypominające, że od dziś obowiązują nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem. Do SMS-a dołącza link do rządowej strony internetowej, gdzie znajdują się informacje o nowych obostrzeniach i koronawirusie: gov.pl/koronawirus/ZasadyBezpieczenstwa.

W rozporządzeniu, które wprowadziło nowe obostrzenia, zakazane zostały zgromadzenia powyżej dwóch osób. Z domu można wyjść tylko do sklepu, apteki, czy pracy oraz wolontariatu. Nie wolno gromadzić się na placach, wychodzić na place zabaw, czy grillować ze znajomymi. Ograniczenia dotyczące zgromadzeń powyżej dwóch osób nie dotyczą rodzin.

Nowe ograniczenia nałożono również na kościoły. Nie więcej niż pięć osób, z wyłączeniem kapłanów, będzie mogło uczestniczyć we Mszach świętych czy w nabożeństwach. Podobnie, jak kapłanów podczas nabożeństw, ograniczenia nie dotyczą osób zatrudnionych w zakładach pogrzebowych. W rozporządzeniu zapisano, że w komunikacji miejskiej tylko połowa miejsc siedzących może być zajęta.

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa będą zamykane sądy i urzędy państwowe. Przedstawiciele rządu zaapelowali do przedsiębiorców i właścicieli firm o wdrażanie rozwiązań zdalnych, żeby wszędzie, gdzie tylko to możliwe, praca była wykonywana z domu.

W mocy pozostają wszystkie dotychczasowe zakazy, czyli ograniczenie w działalności galerii handlowych, działalności gastronomicznej i rozrywkowej. Każdy, kto powróci do Polski zza granicy, będzie musiał poddać się obowiązkowej,14-dniowej kwarantannie. Nie dotyczy to osób, które podróżują w związku z pracą lub służbą.
Nowe obostrzenia obowiązują do 11 kwietnia.

źródło: IAR

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content