Rośnie liczba wykonywanych testów na koronawirusa

Rośnie liczba wykonywanych testów w kierunku koronawirusa – mówi rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodaje, że laboratoria w Polsce mają możliwość wykonywania ponad 3 tysięcy badań dziennie, w ciągu ostatniej doby przeprowadzono ich 1200.

– Ponad 3 tysiące to są nasze obecne możliwości. Testów robimy w granicach od 1000 do 1500, wziąwszy pod uwagę, że tydzień temu to było 100 – 200 testów. Widzimy bardzo duży przyrost wykonywanych testów ze wskazania, bo pacjent mógł zetknąć się z osobą zakażoną, to jest jedna grupa, druga grupa to są osoby z bezpośredniego kontaktu wskazanego m.in. w wywiadzie epidemiologicznym z osobą zakażoną. – mówi Wojciech Andrusiewicz.

W sumie od początku epidemii koronawirusa w Polsce przebadano 7899 próbek, 205 dało wynik pozytywny.

źródło: IAR

Foto źródło: gov.pl

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content