las

Nadleśnictwo Złoty Potok nieodpłatnie użyczyło część terenów leśnych w miejscowości Jaskrów mstowskim władzom samorządowym. Gmina utworzy na nich ścieżki rowerowe i parking samochodowy.

– Parking tworzymy głównie z myślą o odwiedzających naszą gminę. Tu będą mogli zostawić auto, by dalej udać się na wycieczkę pieszą, bądź rowerową – tłumaczy Adam Markowski, zastępca wójta gminy Mstów. – Ścieżki rowerowe staną się jednocześnie doskonałą alternatywą do przemieszczania się po naszej gminie także dla jej mieszkańców. To ważne tym bardziej, że jazda rowerem drogą wojewódzką przez naszą gminę jest stosunkowo niebezpieczna.

Działka, na której powstanie parking ma powierzchnię 30 arów i jest zlokalizowana tuż za granicą miasta Częstochowy. To doskonałe miejsce do rozpoczęcia wędrówki pieszej, bądź rowerowej, malowniczym szlakiem przełomu Warty.

Jaskrowski las wiele lat temu był ulubionym miejscem organizacji pikników przez mieszkańców Częstochowy, chcemy ponownie ożywić to miejsce –mówi członek Rady Gminy, Bogusław Gawron. – Jest tu mnóstwo przepięknych, nieznanych zakątków, pora je odkryć.

Mstowskie władze liczą, że w najbliższym czasie sieć ścieżek rowerowych na terenie gminy rozrośnie się także w innych miejscowościach. Kilka dni temu podpisano międzysamorządowy list intencyjny dotyczący współfinansowania projektu połączenia ścieżką rowerową Częstochowy z Mstowem.

Skip to content