Rozpoczął się proces Sebastiana Ż., który w czerwcu ostrzelał dom teścia

Przed Sądem Okręgowym w Częstochowie rozpoczął się proces 35-letniego Sebastiana Ż., który w czerwcu 2021 roku ostrzelał dom swojego teścia ze sportowej wersji karabinu AK-47. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie postawiła Sebastianowi Ż. zarzut usiłowania zabójstwa.

W składzie sędziowskim zajmującym się sprawą Sebastiana Ż. zasiada m.in. sędzia Dominik Bogacz, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Częstochowie, który pokrótce omówił przebieg pierwszej rozprawy:

Rozpoczął się przewód sądowy, Sąd przesłuchał wszystkich świadków i sprawa będzie kontynuowana. Mogę powiedzieć, że oskarżony przyznał się częściowo do winy – nie przyznał się do zamiaru zabicia teścia, ale też nie kwestionował tego, że strzelał do jego domu. Tam był zastosowany tymczasowe aresztowanie i Sąd orzekł, że jeżeli oskarżony wpłaci poręczenie, to to tymczasowe aresztowanie będzie uchylone. Ma na to 14 dni.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 16 czerwca 2021 roku około godz. 4:00 nad ranem. Gdy Sebastian Ż. usłyszał od swojej żony, że była w dzieciństwie molestowana seksualnie przez ojca, oskarżony wsiadł do samochodu i pojechał pod dom teścia, gdzie oddał strzały ze sportowego „kałasznikowa” w okno i przeszklone drzwi. O dalszym przebiegu sprawy będziemy jeszcze informować.

Skip to content