Ruszają zawierciańskie Wieczory Miłosierdzia

ŚDM Zawiercie

Od 16 września, w każdy trzeci piątek miesiąca, w różnych parafiach Zawiercia będzie okazja przeżyć Wieczór Miłosierdzia. Te spotkania są owocem tegorocznych Światowych Dni Młodzieży i realizacją ich hasła: “Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”.

– Inicjatywa zrodziła się w sercach młodych ludzi, którzy tworzą Zawierciańską Scholę ŚDM. To oni mieli pragnienie po lipcowych wydarzeniach zrobić “coś” w Kościele. Wierzymy, że odczytali słowa Papieża Franciszka o zejściu z kanapy czy założeniu wygodnych butów i tymi wydarzeniami będą zapalać iskrą miłosierdzia swoich rówieśników  – cieszą się zawierciańscy duszpasterze.

W programie Wieczorów Miłosierdzia będzie Msza św. Później przy pięknej oprawie muzycznej jaką zapewni Zawierciańska schola ŚDM będzie można przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, adorować krzyż czy Najświętszy Sakrament. Po prostu doświadczyć miłosierdzia.

Pierwsze spotkanie z cyklu Wieczór Miłosierdzia w Zawierciu już 16 września o godz. 18 w parafii św. Ap. Piotra i Pawła.

14232974_1234974813187745_4950261924502143734_n

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.