Są zarzuty dla „producentów” narkotyków spod Częstochowy

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu przedstawiła czterem mężczyznom zarzuty wytwarzania dużych ilości substancji psychotropowych oraz posiadania broni palnej bez koniecznego zezwolenia.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w Katowicach przeprowadzili szereg przeszukań posesji i mieszkań na terenie województwa śląskiego.

– W wyniku tych czynności w budynku gospodarczym w miejscowości Łazy ujawniono linię produkcyjną, która służyła do produkcji narkotyków syntetycznych. Ponadto znaleziono znaczne ilości substancji psychotropowych w postaci 50 kg klofedronu. Z kolei w pomieszczeniach, znajdujących się w Boronowie i Grojcu, ujawniono znaczne ilości substancji chemicznych i sprzętu, służących do produkcji narkotyków – mówił prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

W trakcie przeszukań funkcjonariusze poza bronią palną znaleźli także posiadane bez stosownych zezwoleń: amunicję oraz kuszę z bełtami.

– W toku wszczętego w sprawie śledztwa zatrzymanym czterem mężczyznom w wieku od 29 do 45 lat prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Lublińcu przedstawili zarzuty związane z wytwarzaniem znacznych ilości substancji psychotropowych oraz posiadania broni palnej bez wymaganego zezwolenia. Sąd Rejonowy w Lublińcu na wniosek prokuratora tymczasowo aresztował na okres trzech miesięcy organizatora procederu 30-letniego Roberta L. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego – dodał prokurator.

Przestępstwo polegające na wytwarzaniu substancji psychotropowych jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat, a przestępstwo posiadania broni palnej lub amunicji bez wymaganego zezwolenia – karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

BNO

Skip to content