Senioriada 2014 w Łazach

x

Ponad 800 zawodników z całej Polski, Austrii i Słowenii zjedzie do Łaz na VI Ogólnopolską Olimpiadę Uniwersytetów Trzeciego Wieku (UTW). W sobotę (24.05.2014) o medale będą walczyć olimpijczycy 50+ z blisko 50 uniwersytetów. Pierwszy raz aż tylu seniorów przyjedzie do Łaz, w tym reprezentacje zagraniczne – podkreśliła Elżbieta Męcik, rzecznik UTW Łazy.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/lazy1.mp3]

Seniorzy będą konkurować m.in. w pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym, lekkoatletyce, kajakarstwie, strzelectwie oraz w brydżu i szachach. Najstarszego zawodnika – rocznik 1922 – będzie można zobaczyć na pływalni.
Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się w sobotę. Zapłonie oczywiście olimpijski znicz, a imprezę otworzy Józef Zapędzki, dwukrotny mistrz olimpijski w strzelaniu z pistoletu szybkostrzelnego, mieszkaniec Łaz. Na maszt wciągnięta zostanie również flaga olimpijska.
W ten jeden dzień Łazy zamieniają się w wioskę olimpijską. Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Łazach to integracja seniorów z całej Polski. Tworzą oni wspólną rodzinę, bo spotykamy się już szósty raz – dodała Krystyna Męcik, szefowa UTW w Łazach.

[audio:https://czestochowskie24.pl/wp-content/uploads/2014/05/2-lazy.mp3]

Organizatorami tegorocznej Olimpiady są miejscowy Uniwersytet III Wieku oraz samorząd Łaz. Współorganizatorami są także Park Wodny „Jura” i Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Jak podkreślają sami seniorzy – impreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia wolontariuszy w różnym wieku.

P r o g r a m
VI Olimpiady Sportowej UTW i Organizacji Senioralnych
Łazy 24.05.2014r.

10:00 Uroczysta Ceremonia otwarcia Olimpiady:
przywitanie uczestników Olimpiady
przemarsz zawodników
wciągnięcie flagi olimpijskiej oraz odśpiewanie hymnu Olimpiady
sztafeta niosąca ogień olimpijski oraz zapalenie znicza olimpijskiego

11:00 Rozpoczęcie zawodów sportowych
Zalew Mitręga
-Zawody kajakowe
-Strzelanie
-Przełaje rowerowe
Stadion Łazowianka:
-LA (biegi, pchnięcie kulą)
-Tenis ziemny
-Boule
Park wodny „Jura”
-Pływanie
Hala sportowa „Klaudiusz”
-Tenis stołowy
ZS nr 1 w Łazach
-Tenis ziemny
-Turniej brydżowy
-Turniej szachowy
Boisko sportowe przy ul. Wyzwolenia
-Tenis ziemny
11:10 Przeprowadzenie rozgrzewki wybranych 5 ćwiczeń (TBC) z zestawu 12 Ćwiczeń dla Seniora bez Ograniczeń
13:00 Pomiędzy zawodami a programem artystycznym zestaw 12 ćwiczeń dla chętnych kibiców.
14:30 Pokaz piłki siatkowej – słuchaczek UTW Niemodlin
15:00
Program artystyczny przygotowany przez poszczególne uniwersytety i organizacje senioralne
Wręczanie medali zakończonych konkurencji
Pokaz Sekcji Psów Ratowniczych WOPR z Dąbrowy Górniczej
18:00 wręczanie medali i nagród dla zwycięskich UTW, ceremonia zakończenia Olimpiady, czas dla przedstawicieli UTW, Organizacji Senioralnych i zaproszonych gości.

czestochowskie24

Polityka prywatności: Redakcja czestochowskie24.pl zastrzega wszelkie prawa do portalu. Użytkownicy mogą pobierać i drukować fragmenty zawartości portalu informacyjnego czestochowskie24.pl wyłącznie do użytku osobistego. Publikacja, rozpowszechnianie zawartości niniejszego portalu lub jej sprzedaż (także framing i in. podobne metody), są bez uprzedniej pisemnej zgody redakcji zabronione i stanowią naruszenie ustaw o prawie autorskim, ochronie baz danych i uczciwej konkurencji - będą ścigane przy pomocy wszelkich dostępnych środków prawnych.

Skip to content