Śmierć na drodze

Policjanci z Myszkowa wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym zginęła jedna osoba. Do zderzenia dwóch pojazdów doszło 9 stycznia przed godz. 17 na drodze wojewódzkiej 789 w Gniazdowie w gminie Koziegłowy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 71-letni mężczyzna, kierujący samochodem marki volkswagen golf, poruszał się w kierunku Gniazdowa. Do wypadku doszło, gdy zjechał na łuku drogi na przeciwny pas ruchu. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia Barbara Poznańska – rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

– Zderzył się tam z prawidłowo jadącym fordem, który poruszał się w kierunku miejscowości Woźniki. Niestety, 71-latek z powiatu częstochowskiego, który kierował volkswagenem, na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Przez kilka godzin mundurowi pracowali na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora.

Przez trzy godziny droga w miejscu wypadku była całkowicie zablokowana. Śledczy ustalają okoliczności zderzenia oraz jego dokładne przyczyny. Policja apeluje o bezpieczne poruszanie się po drogach.

ABK